Force H3X Hybrid 3Ph FH3X-10K-HY-3P
Product details
Product information "Force H3X Hybrid 3Ph FH3X-10K-HY-3P"
hybrid inverter with BMS, 10kW, 3MPPT, 3ph, 400V AC, 50/60Hz, Force H3X Series, LED display, w/DC switch, w/AFCI, WiFi/WLAN, DC/AC SPD Type II
Technical details
Topology transformerless
Max. short circuit current per MPPT (A) 30
DC connector type MC4
Max. input current DC (A) total 60.00
Charging voltage (V) 120-850
Interface 2 W-Lan